HAKKIMIZDA

Akuapa Metal İç ve Dış Ticaret Ltd. Şti. 2002 yılında ithalat ve ihracat faaliyetleri göstermek amacı ile kurulmuş ve faaliyetlerine devam etmiştir. Akuapa markası
2009 yılı itibari ile Akuapa Metal İç ve Dış Ticaret Ltd. Şti. olarak metal insört ve talaşlı imalat işleme sektörüne girmiştir. İlk başta Formül Plastik A.Ş.’nin metal ek parça alımlarının ana tedarikçisi olmak amaçlı kurulmuş, zaman içerisinde uzmanlaşarak ve kapasitesini arttırarak farklı plastik firmalarının da tedarikçisi haline dönüşmüş ve her geçen gün daha fazla müşterinin ihtiyaçlarını karşılar hale gelmiştir.

Akuapa Metal İç ve Dış Ticaret Ltd. Şti. pirinç insört, oynarbaş, küre ve mil, vana kapak takımı vb. parçaların üretimini yapmaktadır. Hem yurt içi hem de yurt dışı pazarlama ve satış faaliyetlerine önem vererek, yatırımlarını, kapasitesi ve kalite anlayışını istikrarlı bir şekilde hızla yükseltmektedir.

Akuapa Metal İç ve Dış Ticaret Ltd. Şti. 2014 yılında, Formül Plastik A.Ş.’nin çatısı altında birleşerek faaliyetlerine Formül Plastik ve Metal A.Ş. olarak devam
etmektedir. ISO 9001 Uluslararası Kalite Sertifikasına sahip olan firmamız kalite sisteminden ve anlayışından ödün vermeden üretiminde teknolojik makine ve ekipmanlar kullanarak müşterilerinin isteği doğrultusunda ürün imalatı yapmaktadır. Bünyesinde bulunan Ür-ge ve Ar-ge bölümlerinde yeni fikirler geliştirerek kaliteli ve sorunsuz ürün tasarımları yapmakta ve yine bünyesindeki laboratuvarlarında bu tasarımlara ait testleri yaparak üretmektedir.

Yıllık 3.000 ton hammadde işleme kapasitesine sahip işletmemizde kullanılan hammaddeler;

CW614N (CuZn39Pb3),
CW617N (CuZn40Pb2),
CW602N (CuZn36Pb2As)
Üretimi yapılan ürünler ve ölçü aralıkları;
İç Dişli ve Dış Dişli İnsört 1/2” den 5” kadar
Pirinç Küreler 3/8 den 2” e kadar
İç Dişli ve Dış Dişli Oynarbaş Metaller 1/2″ den 4″ kadar
Metal İnsört ve Oynarbaş imalatımızda kullanılan diş ölçüleri;
R UNI EN 10226-1, UNI EN 10226-2
Rp UNI EN 10226-1 Rc UNI EN 10226-2
Gas ISO 228
NPT ANSI/ASME B1.20.1
M ISO 262 standartlarındadır.

Akuapa Metal İç ve Dış Ticaret Ltd.Şti. ürün çeşitliliğini gün geçtikçe  arttırmakta yaptığı yeni yatırımlar sayesinde bir çok sektörde faaliyet gösteren müşterilerine ihtiyaçlarını karşılayabilecek uygun ürün tedariki sağlamaktadır.

Akuapa Metal İç ve Dış Ticaret Ltd.Şti. bünyesinde bulunan konusunda uzmanlaşmış personeli ve makine parkuru kalite anlayışı ve müşteri odaklı yaklaşımı neticesinde büyümesini hız kesmeden devam  ettirmektedir.

Siz değerli müşterilerimiz için her zaman  daha  iyiyi  yapma  arzusu  ve gayreti içerisindeyiz.

Saygılarımızla